Joga i autentyczność w Internecie
Internet to olbrzymia przestrzeń do wyrażania siebie oraz rozmaitych emocji. Nasze zdania i myśli płynął z nurtem ukazywania twórczości lecz często brakuje im autentyczności. Często nie mamy nawet czasu na nic dość łatwo łapiąc “doła” z braku zadowolenia z własnego stylu funkcjonowania. Każdy twórca ma inną osobowość, temperament, energię do działania, co wpływa na jego motywację do pisania. Jak utrzymać autentyczność i zdrowe tempo działania? Sama filozofia jogi uczy aby być sobą i podążać za pasją i prawdą, a nie tylko kopiować.
Jak wprowadzić swoją autentyczność w kreowanie wizerunku?
Ostatnio próbowałam nagrać dynamiczną jogę z rzucaniem powolnych komend, ale to nie w moim stylu. “Slow” zdecydowanie sprawdza się na zajęciach z Yin Jogi czy Restorative, podczas których mamy sporo czasu na odkrywanie przyjemności z leżenia w asanach. Lecz kiedy wchodzę na matę z myślą o Flow Jodze, wkładam w nią całą energię. Uwielbiam jej moc i dynamikę, podczas której każdy łatwo się męczy nawet gdy przejścia wyglądają lekko i niewinnie. Powolne rzucanie instrukcji podczas dynamicznych sesji jogi to nie dla mnie! Moja autentyczność to mój własny styl oraz tempo działania bez akrobatycznych wygibasów. Często i walczę z ciałem by utrzymać wtedy upragnione tempo. Dla jednej osoby mocna praktyka to pikuś, a dla innej flow bez zmęczenia to spore wyzwanie, ponieważ bycie autentycznym to akceptowanie swojego ciała i jego ograniczeń.
Klony, kopie, stereotypy
Dlaczego wszyscy mają reprezentować podobne style? Pisać płytkie, lecz estetyczne i “szablonowe” posty? Ostatnio dyskutowaliśmy o tym sporo na grupie outsiderowej. Przyczyna tkwi w postrzeganiu ludzi poprzez stereotypy. Każdy z nas czuje w końcu presję robienia idealnych zdjęć według identycznego schematu. Wszystko musi być jak reklamy z katalogu. Ale czy taki, ogólny styl pasuje do każdej osoby? Musisz zadać sobie to pytanie, i zdecydować jak chcesz się prezentować. Jeśli pozostaniesz sobą, będziesz autentyczny. Nie próbuj na siłę kopiować schematów, które do Ciebie nie pasują, bo szybko wypalisz się z kreowaniem wartościowych treści. Warto się zastanowić “kim jestem” i działać w prawdziwą pasją.
Pozostań autentyczny aby utrzymać motywację do tworzenia!
Prawdziwy świat to różnorodność myśli, zdań, doświadczeń, charakterów, czyli bycie autentycznym bez kopiowania. Osobiście, irytuje mnie fakt, iż w Polsce do blogosfery i kreowania wizerunków podchodzi się bardzo sztampowo. Gdy wymagamy od wszystkich twórców aby zachowywali się według jednego schematu, to sami wpływamy na obniżanie jakości treści w Internecie. Wszyscy jesteśmy poddawani kształtowaniu przez bliższe, bądź dalsze nam grupy ludzi. Ceńmy swoją autentyczność i twórczą niezależność.